Zbulohen prapaskenat se si Barcelona tentoi transferimin e Zaniolos në janar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/05/2023

Barcelona po kërkonte të shtonte së paku një lojtar në janar, pasi kishte shitur Memphis Depayn te Atletico Madrid. Megjithatë, gjendja e tyre financiare në fund të fundit nënkuptonte se asnjë marrëveshje nuk ishte e mundur.

Ata panë lojtarë si Sofyan Amrabat dhe Marcelo Brozovic, dhe tani ka dalë se ka pasur të interesuar për nënshkrimin e mesfushorit të atëhershëm të Romës, Nicolo Zaniolo.

23-vjeçari po kërkonte të largohej nga gjigantët e Serie A dhe përfundoi duke u transferuar te Galatasaray.

Megjithatë, agjenti i tij Claudio Vigorelli i tha Relevo se Barcelona po kërkonte nënshkrimin e Zaniolos.

“Në janar, në Spanjë, nuk ishte e lehtë për ta sjellë atë. Situata nuk u krijua realisht. Në La Liga, tregu ishte pak i bllokuar për shkak të pagave. Ai ishte në listën e Barcelonës, mund ta konfirmoj. Ata e pëlqyen atë, por për arsye ekonomike, nuk ishte një operacion i realizueshëm”, ka zbuluar ai.

Zaniolo ka premtuar shumë në karrierën e tij të shkurtër, ndërsa ka pësuar edhe disa lëndime të rënda. Nëse ai do të bëhet sërish një opsion për Barcelonën në të ardhmen, mbetet për t’u parë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

milan

I humbi një orë me vlerë 180 mijë euro, futbollisti i njohur përleshet me një hajdut në një klub nate

Jasir Asani

VIDEO / Jasir Asani fantastik, goditjet e tij nuk ndalen as në stërvitje

Liga e Evropes Europa League

Katër ndeshje të tjera emocionuese në “FA Kupën” e Anglisë

mbape real

Mesazhi i Macronit për Mbappen që po bën xhiron e botës: Do na futësh në telashe!

kloop

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

belingam real madrid

Real Madrid vendos rekord historik në mbrojtje pa dy qendërmbrojtësit dhe portierin kryesor

haland

Erling Haland shënon 5 gola, Man. Siti shpartallon Lutonin

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

INFO

NA NDIQ