Zbulohen tre kërkesat e Antonio Konte-s, nëse ulet në pankinën e Napolit

Picture of INA
INA

27/05/2024

Kur Antonio Konte që duket afër bashkimit me Napolin, raportohet se lista e dëshirave të tij përfshin Romelu Lukaku, Franck Kesi dhe Milan Shkriniar. Xhian Piero Gasperini kishte qenë zgjedhja e parë për presidentin Aurelio De Laurentiis, por duket tani ai se është në bisedime të avancuara për të rinovuar me Atalantan.

Nëse Konte emërohet, atëherë ai do të dëshirojë rinovimin e skuadrës me yje të rinj dhe kërkon garanci të caktuara për merkaton. Sipas menaxherit dhe ndërmjetësit Xhixhi Iakomino, disa nga emrat tashmë i janë dhënë klubit. Janë disa favoritë të vjetër për Konten, konkretisht Lukaku, me të cilin ai ka punuar aq mirë në Inter dhe aktualisht është i dëshpëruar për t’u larguar nga Çellsi.

Napoli pret të shesë Viktor Osimhen këtë verë, kështu që duhet një zëvendësim, dhe kandidatë të tjerë janë Xhoshua Zirkzee i Bolonja-s ose Viktor Bonifas i Bajer Leverkuzenit. Në mbrojtje, Konte thuhet se dëshiron ose Alesandro Buonxhiornon të Torinos ose ish-lojtarin e Interit, Shkriniar, i cili aktualisht ka vështirësi te PSZH. Ish-mesfushori i Milanit, Kesie është emri tjetër. Ai luan në Saudite Pro League me Al-Ahli, por ende vetëm 27 vjeç.

TË FUNDIT
31 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
32 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
56 minuta
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
59 minuta
Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë
2 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

ME TE LEXUARA

15 orë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
32 minuta
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
15 orë
Uragan kuqezi për të mposhtur Spanjën, Shqipëria ‘fiton’ me tifozët (Numri)
31 minuta
Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA
15 orë
Dueli për kreun e grupit A, Granit Xhaka paralajmëron Gjermaninë

LEXO MË SHUMË

xhaka zvicer

Granit Xhaka, lojtari më i mirë i ndeshjes Gjermani – Zvicër nga UEFA

spaleti

Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

Skoci Hungari

Rezultat që nuk i konvenon Shqipërisë, Hungaria e mposht në fund Skocinë

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

zvicer gjermani

Zvicra dhe Gjermania luftojnë për vendin e parë, formacionet zyrtare

mirlind daku

UEFA merr vendim për Dakun, e dënon rëndë, ai nuk luan nesër kundër Spanjës

ardian kozniku

Kozniku: Shqipëria mund ta mposhtë Spanjën

tifozet kombetarja

Shqipëria fiton titullin e Kampionatit Evropian të Tifozëve

INFO

NA NDIQ