Zbulohet arsyeja e vizitës së Abazoviqit në Kosovë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

13/04/2023

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, sot arriti në Kosovë.

Ai do të qëndrojë për disa ditë, me ç’rast do të mbajë një sërë takimesh me krerë shtetërorë.

Takimin e parë do ta mbajë me homologun kosovar të tij, Albin Kurtin, raporton Indeksonline.

Agjendën e këtij takimi e ka zbardhur Zyra e Kryeministrit, e që është edhe arsyeja e vizitës së Abazoviqit në Prishtinë.

Bëhet fjalë për Marrëveshjen për Shërbime Ajrore mes dy Qeverive.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti pret në takim Kryeministrin në detyrë të Malit të Zi, Dritan Abazoviq. Me këtë rast do të nënshkruajnë Marrëveshjen për Shërbime Ajrore në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Malit të Zi” bëhet e ditur në njoftim.

Takimi i ftuar në ora nëntë të mëngjesit do të pasohet me një konferencë për media.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

radoicic radojcic spiric

VIDEO: Radoiçiq grushton ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës së Veriut

Oleksiy Goncharenko

Deputeti ukrainas porosi për Kosovën: Armatosuni, askush nuk ju mbron!

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Njëri 6 muaj burgim, tjetri 6 mijë euro gjobë – dënohen dy serbët për sulm ndaj KFOR-it në veri

bislimi-petkovic-lajcak

Nis takimi trepalësh në Bruksel për çështjen e dinarit serb

arbana xharra enes goga

Gazetarja Arbana Xharra fiton betejën ligjore kundër Kryeimamit Enes Goga, ky është vendimi

thaci-krasniqi-veseli-hage-selimi-specialja

Anulohet seanca e sotme ndaj ish-krerëve të UÇK-së

reinhard_butikofer

Eurodeputeti gjerman: Serbia me Vuçiqin, ka zero shanse për BE

vjosa Osmani

Osmani e përfaqëson Kosovën në samitin për Ukrainën në Tiranë

plaku milaim motel

Nxehet Plaku: O Pleq dinja hallin vetit, mos shkoni në motele mu ba horë e me vdekë aty? (VIDEO)

INFO

NA NDIQ