Zbulohet data se kur mund të debutojë Mbappe te Real Madridi dhe në El Clasico

ina-online
ina-online

21/03/2024

Superylli i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe raportohet se ka zgjedhur të mos vazhdojë kontratën e tij me gjigantët francezë, e cila skadon më 30 qershor 2024.

Edhe pse ende nuk ka ndonjë njoftim zyrtar, Marca ka pohuar se ai me gjasë do të nënshkruajë një kontratë pesëvjeçare me Real Madridin.

Kështu francezi pritet të jetë pjesë e gjigantëve spanjollë në turneun e tyre parasezonal në SHBA.

Sipas Forbes, ekziston mundësia që fituesi i Kupës së Botës 2018 të debutojë në një miqësore kundër Milanit më 31 korrik.

Më 3 gusht në stadiumin MetLife në New Jersey, Mbappe gjithashtu mund të luajë në El Clasico e tij të parë kundër Barcelonës.

Megjithatë, sulmuesi do të duhet të shmangë çdo problem të madh të fitnesit ose lëndim kur ai të udhëheqë Francën në Euro 2024.

Veçanërisht, Les Blues shihen si pretendentë të fortë dhe ai ka të ngjarë të ketë një rol të madh në turne.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rosi roma rossi

Roma përgatit kontratën e re për De Rossin

futboll

Man City dhe Chelsea takohen sonte në gjysmëfinale të Kupës FA

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

INFO

NA NDIQ