Zbulohet emri i parë i listës anti-Poloni, Sylvinho grumbullon ish-sulmuesin bardheblu

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/03/2023

Taulant Seferi është emri i parë që zbulohet nga lista e trajnerit brazilian të Kombëtares Shqiptare, Sylvinho për ndeshjen zyrtare me Poloninë në datën 27 mars.

Bëhet fjalë për ish-sulmuesin e Tiranës, Taulant Seferi i cili këtë sezon po luan në Ukrainë me Vorskla Poltava ku ka treguar një formë të mirë. Seferi nuk ka qenë statik në formacionin e Edoardo Rejës dhe rikthimi në kombëtare është një lajm i mirë për bomberin e lindur në Maqedoninë e Veriut.

Lajmin e grumbullimit të Seferit me fanellën kuqezi për sfidën e parë eleminatore të Euro 2024 e vlefshme për grupin E, e jep klubi ukrainas në një komunikim zyrtar në Instagram.

TË FUNDIT
9 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
9 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
9 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
9 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
9 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Armando Broja reagon në mënyrë drastike ndaj lojtarit të Chelsea!
9 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
1 ditë
Heroi i Spanjës në finale shpallet tradhtar në vendlindjen e tij, e ëma nuk lejohet të dalë nga shtëpia
9 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
1 ditë
Qeveria argjentinase i thotë Messit të kërkojë falje, kjo është arsyeja
9 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ