Zbulohet formula me të cilën Barcelona mund të kthejë Nejmarin

Picture of INA
INA

11/08/2023

E ardhmja e Nejmarit synon të jetë një nga pikat e mëdha të interesit në pjesën e fundit të merkatos së kësaj vere. Në Francë theksuan se PSZH ia ka komunikuar brazilianit se nuk e ka në plane për sezonin e ri. Mundësia që ai të rikthehet te Barcelona po “fluturon” mbi lajmet e klubit blaugrana.

Te kampionët e La Liga-s ka dallime mendimesh për nënshkrimin e tij të mundshëm, pasi bordi i drejtorëve e sheh pozitivisht për shkak të fuqisë mediatike dhe talentit të tij futbollistik, por trajneri Çavi Hernández nuk dëshiron të prishë rendin në dhomën e zhveshjes. Për momentin nuk ka asgjë konkrete, por deri sa të mbyllet merkatoja çdo gjë mund të ndodhë.

Në pritje të lajmeve, nga Anglia raportojnë se ka një formulë që do ta kthente Nejmarin te Barça dhe që mund të bindë edhe PSZH-në. Sipas “The Independent”, katalanasit do të ishin të gatshëm të ofronin një huazim me detyrim blerje për të rikuperuar brazilianin dhe se klubi parizian mund ta linte të largohej për rreth 60 milionë euro.

Informacioni i cituar shton se nga entiteti i Barcelonës e shohin operacionin të zbatueshëm, pasi ardhja e Nejmar mund të sjellë marrëveshje të reja tregtare që do të ndihmonin në përmirësimin e financave të klubit. Pas trofeut “Joan Gamper”, trajneri Çavi Hernández u pyet drejtpërdrejt nëse Nejmar mund të nënshkruante. Trajneri blaugrana shmangu komentimin e emrave të përveçëm për të mos dëmtuar tregun e Barçës.

TË FUNDIT
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

21 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
22 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ