Zbulohet klubi befasues që Tuchel dëshiron ta drejtojë pas largimit nga Bayern Munich

ina-online
ina-online

22/02/2024

Trajneri Thomas Tuchel do të largohet nga Bayer Munichu në fund të sezonit, ndonëse kontrata e tij ishte e vlefshme deri në verën e vitit 2025.

Ndarja e ndërsjellë është rënë dakord një vit para skadimit për shkak të rezultateve të dobëta të klubit bavarez gjatë këtij sezoni. Kujtojmë se Bayern ka përjetuar tri humbje radhazi dhe është në krizë.

Në Bundesligë humbi nga lideri Bayer Leverkusen me rezultat 3-0, më pas nga Lazio u mposht 1-0 në 1/8-tën e Ligës së Kampionëve dhe më pas u mposht nga Bochum 3-2 në kampionatin gjerman.

Në karrierën e tij si trajner, Tuchel drejtoi Mainz, Borussia Dortmund, Paris Saint-Germain, Chelsea dhe tani Bayern.

Por, sipas gazetarit të Bild, Christian Falk, Tuchel dëshiron të kthehet në Ligën Premier dhe “Manchester United është një klub për të cilin ai ka qenë gjithmonë i interesuar”.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

akil

Arrestohet Akil Gjakova

mbape real

Mbappen e pyesin mos ka ndërruar mendje për largimin, kjo ishte përgjigja e sulmuesit francez

arteta

Arteta uron Alonson dhe Xhakën pas triumfit të titullit

barcelona

Barcelona refuzon një ofertë të majme për Raphinhan, kërkon 20 milionë më shumë

myrto uzuni

Uzuni, një snajperist nga njëmbëdhjetë metra

anceloti

Ancelotti: Guardiola të jetë i qetë, nuk do të bëj magji

xavi

Xavi fajëson gjyqtarin: Liga e Kampionëve për ne përfundoi shkaku i gabimit të tij, ishte katastrofal

Borusia Dortmund

Dortmundi në gjysmëfinale, eliminon Atleticon

ps mbappe

PSG-ja përmbys Barcelonën me fitore bindëse dhe kalon në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve

INFO

NA NDIQ