Zbulohet lagja luksoze në të cilën Vedat Bajrami ka blerë shtëpinë e diskutuar në Big Brother VIP Kosova

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Aktori i humorit, Vedat Bajrami, është një prej konkurrentëve më të diskutuar të këtij viti në shtëpinë e Big Brother VIP Kosova.

Ditë më parë ai foli për blerjen e një shtëpie të re, e cila mesa duket është investim në një nga lagjet e reja private në periferi të kryeqytetit.

Telegrafi ka mësuar se bëhet fjalë për lagjen ‘Royal Green Residence’, në të cilën kanë blerë shtëpi edhe një mori fytyrash publike si: Leonora Jakupi, Afërdita Paçarada, Teuta Krasniqi, Arta Elezaj, Luan Jaha e Vjollca Llapashtica.

E dizajnuar në mënyrë perfekte për të përjetuar eksperiencën më të mirë e të jetuarit, ‘Royal Green Residence’.

Rrezë parkut nacional të Zllatarit dhe në breg të liqenit të Badovcit në lartësinë mbidetare deri në 820m, lagjja ‘Royal Green Residence’ përbën lokacionin më elitar në kryeqendër.

E njejtë si lokacioni i lagjes po aq elitar janë edhe personat që kanë përzgjedhur që shtëpinë ta blejnë pikërisht aty. Një ndër ta është humoristi i njohur, Vedat Bajrami, që njihet për skeçet e tij humoristike me Stupcat.

Rrethuar me gjelbërim malor, i prekur nga freskia e liqenit, në një lokacion me pjerrtësi të lehtë, e rrahur me rrezet e diellit që nga lindja e deri në perëndim ‘Royal Green Residence’ paraqet pjesën më relaksuese dhe me ajrin më të pastër në vend.

Të gjitha këto arsye e shumë të tjera për një jetë: të qetë, të sigurt dhe luksoze, Vedati si humorist i njohur por gjithashtu edhe si njëri nga banorët e shtëpisë më të famshme në Kosovë, Big Brother VIP Kosova, e ka përmendur ‘Royal Green Residence’ edhe disa herë.

Ndër projeket e tjera të suksseshme të kompanisë janë: Royal Plaza me 37.000 m2, Royal City 30.000m2, Royal City Center me mbi 30.000 m2, si dhe në rrugen B me mbi 100.000 m2, ne i bëmë themelet rrugës B dhe formën e qytetit, ne e bëmë Prishtinën me qendrën tregtare më ekskluzive në vend: Royal Mall.

TË FUNDIT
2 orë
"Fjalët i merr era…”/ Çfarë tha Ilnisa për deklaratën e babait të Meritonit?"
7 orë
Romeo i pakënaqur me produksionin e BBV3, zbulon se ka qenë më i votuar se Egla dhe nxjerr provat: NUK DO HEQ DORË
9 orë
Erjola harron ‘thikën pas shpine”, pajtohet me Gracianon
9 orë
“Nuk kam asnjë pishman, Egla e meritoi fitoren”, Juli flet pasi u rendit i dyti, zbulon nëse do të rikthehet në Top Channel
11 orë
Sara Gjordeni: Jam në proces gjyqësor me dy persona

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
20 orë
10 truke që të dalloni brendet origjinale nga ato joorigjinale
12 orë
Egla Ceno shpallet fituese e ‘Big Brother VIP Albania 3’
2 ditë
Fero arrestohet nga policia e Maqedonisë së Veriut
11 orë
Sara Gjordeni: Jam në proces gjyqësor me dy persona
1 ditë
VIDEO/ “Ka qenë një ndër momentet më të vështira për ne”, babai i Meritonit flet për herë të parë për Ilnisën dhe nominimin e fortë me Eglën
9 orë
“Nuk kam asnjë pishman, Egla e meritoi fitoren”, Juli flet pasi u rendit i dyti, zbulon nëse do të rikthehet në Top Channel
1 ditë
Albërije Hadergjonajt i ndodh e papritura në avion (FOTO)
9 orë
Erjola harron ‘thikën pas shpine”, pajtohet me Gracianon

LEXO MË SHUMË

ilnis

“Fjalët i merr era…”/ Çfarë tha Ilnisa për deklaratën e babait të Meritonit?”

Romeo

Romeo i pakënaqur me produksionin e BBV3, zbulon se ka qenë më i votuar se Egla dhe nxjerr provat: NUK DO HEQ DORË

Screenshot_2024-05-26-10-51-08-911_com.facebook.katana-edit

Erjola harron ‘thikën pas shpine”, pajtohet me Gracianon

Screenshot_2024-05-26-10-47-07-075_com.facebook.katana-edit

“Nuk kam asnjë pishman, Egla e meritoi fitoren”, Juli flet pasi u rendit i dyti, zbulon nëse do të rikthehet në Top Channel

Sara gjordeni bbvip

Sara Gjordeni: Jam në proces gjyqësor me dy persona

Egla Big brother

Egla Ceno shpallet fituese e ‘Big Brother VIP Albania 3’

levis jeans

10 truke që të dalloni brendet origjinale nga ato joorigjinale

fero

Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup

Big brother vip albania3

Sonte finalja e Bigbrother. Kush do të fitojë? (FOTO)

INFO

NA NDIQ