Zbulohet paga marramendëse e Cristiano Ronaldos në Arabi

ina-online
ina-online

13/11/2023

Futbollisti portugez, Cristiano Ronaldo, nuk ka as një vit të plotë që prej se u transferua në Arabinë Saudite dhe tashmë ka fituar një shumë të madhe parash në këtë vend, kanë raportuar mediat britanike.

Më 30 dhjetor të vitit të kaluar, Ronaldo nënshkroi një kontratë me klubin saudit Al-Nassr pasi një mosmarrëveshjeje me Erik ten Hag dhe u largua nga Manchester United.

Lëvizje e Ronaldos në Arabi, joshi edhe shumë yje të futbollit që ndoqën hapat e tij.

Në Arabinë Saudite erdhën njëri pas tjetrit emra si Neymar, Sadio Mane, Roberto Firmino, Karim Benzema, Riyad Mahrez, Jordan Henderson, Ruben Neves e shumë të tjerë.

Të gjithë ata fitojnë shuma marramendëse në Arabinë Saudite, por askush nuk i afrohet afër Ronaldos. Paga e portugezit është 203 milionë euro në vit, ndërsa interesant është fakti se ai mbledh më shumë se 4 milionë euro në javë.

Mediat britanike kanë llogaritur shifrën që ka fituar në Arabinë Saudite deri më tani. Nga dhjetori deri në pagën e tij të fundit në Arabinë Saudite, Ronaldo fitoi pak më shumë se 175 milionë euro, çka konfirmon se transferimi ia vlente më shumë.

Ronaldo padyshim nuk erdhi në Azi vetëm për të fituar para dhe tashmë ka shënuar 36 gola në klubin e tij të ri. Djali i tij Cristiano Junior (13), i cili ka dëshmuar se ka një talent të madh luan gjithashtu për grupmoshat e Al-Nassr.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ