Zbulon Limani: Para aderimit në Besa, është takuar edhe me Taravarin dhe Selën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Fatmir Limani, i cili javë më parë zyrtarizoi aderimin nga Bashkimi Demokratik për Integrim në Lëvizjen Besa, sonte në ClickPlus në TV21 zbuloi se para se të merrte këtë vendim ka qenë në bisedime edhe me Aleancën për Shqiptarët.

Thotë se disa herë është takuar me sekretarin e përgjithshëm të ASh-së, Arben Taravari dhe kreun e kësaj partie, Ziadin Sela.

“Realisht thënë unë kam takuar për dy muaj resht bisedime edhe me përfaqësues të Aleancës, por edhe me të Besës. Jam takuar disa herë me Taravarin, por edhe me zotëri Selën, por jam takuar disa herë edhe me përfaqësues të Lëvizjes Besa. Arsyet se pse nuk jam bërë bashkë me Aleancën, nuk është në, por janë të shumta. Do t’i përmend disa: një prej arsyeve ishte edhe zgjedhjet kuvendore – partiake të cilat i kanë ata tani në ASh dhe në Kërçovë kanë qenë më tepër të etabluar më shumë se sa Lëvizja Besa. Nuk kam pretenduar që të hy në një subjekt politik për të shkaktuar përçarje, ndërkohë që në rast se unë do të hyja aty, atëherë vetvetiu do të shkaktoja përçarje”, tha Limani./TV21

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Meliza Haradinaj

Ish-ministrja e Kosovës: Roli i Shqipërisë nuk ka qenë dobiprurës këto kohë për ne

Bujar Osmani

Bujar Osmani ‘thumbon’ Albin Kurtin: Kush prish marrëdhëniet me SHBA-të, i bën dëmin më të madh shqiptarëve

Presheva lugine

Kërkohet hapja e degës së gjuhës shqipe në Preshevë, dorëzohet shkresa në Universitetin e Beogradit

merko ramiz

Akuzë për Merkon i cili bleu “Audi” luksoze 67.000 euro derisa Komuna e Strugës e kishte llogarinë e bllokuar

KRESHNIK-SPAHIU

Spahiu: Është koha që Shqipëria dhe Kosova të armatosen fuqishëm ushtarakisht

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ