Zdravkovski: Ministri Aliti nuk ka punuar asgjë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2023

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Igor Zdravkovski në Kuvend, në debatin për propozimi për shkarkimin e ministrit për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Admirim Aliti tha se ministri në fjalë nuk ka bërë asnjë krim, pasi nuk ka punuar asgjë, përcjell TV21. Zdravkovski tha se në raportet që ka lexuar, ministri është përmendur për mbajtjen e higjienës në Ministri.

“Një nga ministrat e rrallë që nuk ka bërë krim në vitet e fundit, sepse nuk ka punuar asgjë. Është shumë normale ai që punon, gabon, por ky nuk ka punuar asgjë. Pash diçka atje se i është përkushtuar higjienës në Ministri, është përkushtuar në riorganizim dhe sistematizim. Njeriu ku të gabon tani, me të vërtet nuk di ku mund të gabojë. Nga ana tjetër, asgjë nuk ka bërë, nga ana tjetër lavdërohet me disa ligje për mediume, kurse shefi i tij i numëronte Allfa-Mallfa, Tellma-Mellma, kushdo që janë”, tha mes tjerash Zdravkovski.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

KSHZ-Komisioni

Akreditohen 942 vëzhgues, gazetarë dhe përkthyes të huaj për zgjedhjet presidenciale

DASH departamenti amerikan

Korrupsioni i rëndë qeveritar dhe dhuna ndaj gazetarëve – raport i DASH për Maqedoninë e Veriut

pasaporta dokumente personale

Dhe në ditën e votimit, qytetarët e Shkupit do të mund të marrin dokumentet e tyre personale

zgjedhje maqedoni

Zgjedhjet presidenciale, të drejtë vote kanë 1.814.317 qytetarë

pompa-benzines-derivatet-naftes

Nga mesnata këto janë çmimet e derivateve të naftës

inbound9208091233378029311

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

vjosa osmani okb grate e dhunuara

OKB-ja tentoi të bllokojë pjesëmarrjen e grave të mbijetuara gjatë luftës, Osmani refuzoi të merrte pjesë pa to

izet

Mexhiti: Zullumi është trashë, do të këputet kësaj rradhe

gashi

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

INFO

NA NDIQ