Zejdi: Do të votoj për shkarkimin e Bekim Salit, por jo edhe për ministrat e tjerë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Deputeti i pavarur Skender Rexhepi paralajmëron se do të votojë për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Bekim Sali, por, siç tha, jo edhe për ministrat dhe zëvendësministrat e tjerë, që janë pjesë e Propozimit për rikonstruimin e Qeverisë, për të cilën çështje dje filloi debati në Kuvend.

Rexhepi, i cili pasi e braktisi Alternativën vepron si deputet i pavarur, ai vlerësoi se e keqja më e madhe që u është bërë strukturave të Alternativës është mungesa e vullnetit politik.

“Unë do të votoj për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë pa dyshim, pasi e keqja më e madhe që u është bërë strukturave të Alternativës, është mungesa e vullnetit politik. Ministrat e tjerë asnjëherë nuk do t’i votoj për shkarkim”, tha Rexhepi.

Ai paralajmëroi se do të ketë takim me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, me të cilin do të bisedojë rreth pikës për hetim ndërkombëtar. Alternativa, siç tha, asnjëherë nuk ka kërkuar nga Qeveria hetim ndërkombëtar për rastet e montuara, që ishin pika kryesore e marrëveshjes për koalicionin qeveritar midis Alternativës dhe LSDM-së.

TË FUNDIT
4 orë
Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën
6 orë
Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë
6 orë
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
6 orë
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
7 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

ME TE LEXUARA

10 orë
Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së
19 orë
106 gjoba në Shkup, shtatë për përdorim të celularit gjatë vozitjes
13 orë
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
9 orë
Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën
18 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
13 orë
Debatet për legjitimitet janë të sforcuara, vetëm tregojnë se Fronti Europian me çdo kusht ka qejf të jetë në Qeveri!

LEXO MË SHUMË

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Hungaria, shteti i vetëm i BE-së që votoi kundër rezolutës për Srebrenicën

vucic

Pas debaklit në Kombet e Bashkuara, Vuçiq mbështillet me flamurin e Serbisë

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Fillon debati për miratimin e propozim-rezolutës për gjenocidin në Srebrenicë

INFO

NA NDIQ