Zejdi: Do të votoj për shkarkimin e Bekim Salit, por jo edhe për ministrat e tjerë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Shkurt, 2023

Deputeti i pavarur Skender Rexhepi paralajmëron se do të votojë për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Bekim Sali, por, siç tha, jo edhe për ministrat dhe zëvendësministrat e tjerë, që janë pjesë e Propozimit për rikonstruimin e Qeverisë, për të cilën çështje dje filloi debati në Kuvend.

Rexhepi, i cili pasi e braktisi Alternativën vepron si deputet i pavarur, ai vlerësoi se e keqja më e madhe që u është bërë strukturave të Alternativës është mungesa e vullnetit politik.

“Unë do të votoj për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë pa dyshim, pasi e keqja më e madhe që u është bërë strukturave të Alternativës, është mungesa e vullnetit politik. Ministrat e tjerë asnjëherë nuk do t’i votoj për shkarkim”, tha Rexhepi.

Ai paralajmëroi se do të ketë takim me kryeministrin Dimitar Kovaçevski, me të cilin do të bisedojë rreth pikës për hetim ndërkombëtar. Alternativa, siç tha, asnjëherë nuk ka kërkuar nga Qeveria hetim ndërkombëtar për rastet e montuara, që ishin pika kryesore e marrëveshjes për koalicionin qeveritar midis Alternativës dhe LSDM-së.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

Priten tensione në Bosnjë dhe Mal të Zi/ alarmon profesori, doli në shesh skenari i Vuçiqit!

vucic

“Vuçiq ik”, pamje nga protesta masive në Beograd kundër regjimit

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

arjanit-hoxha2

Hoxha akzon Mickoskin për diskurs shqiptarofob

tabanoc

Makina me targa serbe përfshihet nga flakët në Tabanoc

mexhiti-grupi-zjarrit

Edhe fraksioni i BDI-së festë paralele për 21 vjetorin

Screenshot_2023-06-03-18-00-33-680-edit_com.android.chrome

Sveçla: Përpjekjet për destabilizimin e Kosovës nuk kalojnë, Serbia e Rusia nuk kalojnë

Rama-kurti

Rama falënderon BE-në që po i bën presion Kosovës për zgjidhjen e situatës në veri

IMG_1833

Doli i veshur me bluzë të NATO-s, Gashi reagon ndaj Haradinajt – e kritikon ashpër në këtë pjesë

INFO

NA NDIQ