Zejdi: Koalicioni në mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së do të nënkuptonte fillimin e ndarjes së Maqedonisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Deputeti i pavarur, Skender Rexhepi-Zjedi në një prononcim për TV21 tha se një koalicion mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së është i pamundur.

Rexhepi thotë se kjo do të nënkuptonte fillimin e ndarjes së Maqedonisë.

“Personalisht jam i bindur se nuk mund të ndodhë një koalicion VMRO-DPMNE-LSDM, pasi që këtë nuk do ta lejonin ndërkombëtarët, sepse ky lloj koalicioni i vetëm, pa shqiptarët, apo pa subjektet politike shqiptare do të sillte deri tek fillimi i ndarjes së Maqedonisë, realisht”.

“Prandaj konsideroj që nuk do e lejojnë këtë ndërkombëtarët, të ndodhë një koalicion i tillë, është një utopi që del në media por megjithatë shqiptarët janë dhe do të mbeten faktor kryesor edhe në pushtet por edhe në opozitë”, tha mes tjerash Rexhepi.

TË FUNDIT
23 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
23 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
5 orë
Komuna e Tetovës nuk respekton vendimin e Qeverisë, vazhdojnë punimet për rinovimin e Stadiumit
1 ditë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
11 orë
Mot me diell, pasdite me kushte për shi të rrëmbyeshëm
1 ditë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
8 orë
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

INFO

NA NDIQ