Zejdi: Kryeministri shqiptar mund të presë, nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese

INA
INA

04/12/2023

Kreu i Lëvizjes Populli, Skender Rexhepi-Zejdi tha se qeveria teknike mund të shfuqizohet vetëm nëse të gjitha partitë politike në vend dakordohen për miratimin e ndryshimeve kushtetuese, shkruan TV21. Zejdi tha “kryeministri shqiptar mund të presë”, nëse ka marrëveshje për ndryshimet kushtetuese.

“Kërkesa eventuale për shfuqizimin e qeverisë teknike, unë do e kisha përkrahur me një kusht që gjithë sot të dakordohemi ndryshimet kushtetuese të ndodhin para zgjedhjeve pastaj s’ka çfarë na duhet as qeveria teknike por shkojmë në zgjedhje me ndryshime kushtetuese. Në moment që arrihen ndryshimet kushtetuese, mendoj se kryeministri shqiptar mund të presë”, tha Zejdi.

https://www.facebook.com/watch/?v=321251617526358

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ