Zejdi paralajmëron se çka do të ndodhë para zgjedhjeve në skenën politike?

ina-online
ina-online

15 Shtator, 2023

Pavarësisht numrit të madh të partive të krijuara shqiptare, Skënder Rexhepi nga Lëvizja Populli nuk mendon se me këtë do të copëtohet vota shqiptare.

Në Klan Debat me Xhumadije Ibraimin, Rexhepi deklaroi se para zgjedhjeve do të krijohen vetëm dy tabore shqiptare, duke aluduar në koalicionime të më shumë partive mes tyre.

“Nëse shkohet në dy tabore, çfarë rreziku do të ketë vota shqiptare?.. Ka gjasa të mëdha dhe reale sepse zgjedhjet janë vitin e ardhshëm… Realisht i bie se ka tabore, por para zgjedhjeve iu garantoj që do të ndodhin vetëm dy tabore. Mbajeni mend, do të jeni dëshmitarë dhe në momentin që do të ndodhin dy taboret, do vërtetoheni se paskam pasur të drejtë”, tha mes tjerash Skënder Rexhepi.

Sipas tij, Lëvizja Populli ishte zgjidhja më e mirë e tij dhe bashkëmendimtarëve të tij. Pas largimit nga Alternativa, Rexhepi thotë se para tij dhe shumë aktivistëve ka pasur tre opsione.

“Të shkojmë në shtëpi e t’i përkushtohemi familjes, t’i bashkangjitemi ndonjë subjekti tjetër politik apo të themelojmë subjektin tonë politik për të vazhduar rrugëtimin politik”, sqaron Skënder Rexhepi. Asnjë subjekt tjetër siç thotë Zejdi, nuk ka qenë i përshtatshëm me ideologjinë e tij dhe bashkëveprimtarëve të tij. /KlanMacedonia

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

INFO

NA NDIQ