Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

Picture of INA
INA

20/05/2024

Çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi lideri i BDI-së Ali Ahmeti pas vendimit për rivotim në 6 vendvotime në Njësinë e Pestë Zgjedhore dhe në një vendvotim në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore? Skender Rexhepi-Zejdi në Daily Click tha se podrumet e kuqe janë vendet ku anëtarët e Komisionit Shtetëror Zgjedhor kanë marrë urdhra nga partitë e tjera politike për të vendosur për rivotim, Zejdi thotë se këtë do ta dëshmojnë në proces zgjedhor.

“Ato janë vendet ku do të japin llogari nesër anëtarët e KSHZ-së, ku kanë qenë aty ku kanë marrë urdhër, do e shihni, do të ketë dëshmi se paditë penale nuk bëhen pa dëshmi, ato e dinë se ku i kanë marrë urdhrat se si duhet të veprojnë. TV21: A keni ju dëshmi për këtë? Po të mos kishim dëshmi nuk do e kishim thënë as nuk do ta kishte përmendur kryetari i BDI-së. TV21: Dëshmi çfarë? Incizime, audio, dokumente? Do e shihni ju, ajo është process juridik, proces gjyqësor, do të thotë dëshmia nuk kemi nevojë të incizohet askush, dëshmia e dëshmitarëve është më e madhe se gjithçka tjetër”, tha Zejdi.

 

TË FUNDIT
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
22 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

23 orë
Orhan Murtezani ministër për Integrime?
23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
22 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
22 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
22 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ