Zekaj e nis me fitore në Grand Slamin e Parisit

INA
INA

04/02/2024

Shpati Zekaj e ka nisur me fitore në Grand Slamin e xhudos, që po mbahet në Paris të Francës. Xhudisti ynë mposhti francezin, Alexandre Iddir, për të kaluar në xhiron e tretë të Grand Slamit.

Zekaj në xhiron e parë ishte i lirë, andaj tutje kaloi pa luftë. Tani, ai do të ketë punë me ukrainasin, Anton Savytskiy. Shpati Zekaj garon në kategorinë deri në 100 kilogramë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ