Zekiri del pozitiv me koronavirus, bashkë me bashkëshorten dhe fëmijën 3 vjeç

0

Deputeti Muhamed Zeqiri, ka njoftuar ne rjetet sociale se ka dal pozitiv nga testi i bere per Coviid 19.

Gjithashtu infektuar eshte edhe bashkeshortja e tij Bisera Jordanovska dhe vajza e tyre 3 muajshe. Ja postimi i tij ne facebook:

Të nderuar miqë,
Pavarsishtë kujdesit dhe përmbajtjes së rekomandimeve dhe kontakteve minimale me njerëz, dua T’ju njoftoj se unë bashkë me bashkëshorten dhe vajzën tre muajshe kemi rezultuar pozitiv në testimin për COVID 19.
Fatmirisht unë jam jam pa asnjë simptom por kam rezultuar pozitiv.
Edhe nëher ju bëj thirrje të gjitjëve të mos e neglizhoni mundësinë nga infektimi dhe të jeni të kujdeshëm. Nëse keni ndonjë shenjë edhe më të vogël dyshimi mos hezitoni të vizitoni mjekun amë dhe ti nënshtroheni testimit.
Njëherit shprehi keqardhje dhe kërkoj falje të gjithëve me të cilët kam pas kontakt ditëve te fundit dhe ndoshta i kam sjelle pa qëllim në situatë të palakmueshme.

Почитувани пријатели,
И покрај строгото почитување на мерките и минималните контакти со луѓе, сакам да ве информирам дека јас заедно со сопругата и мојата три месечна ќерка резултираме позитивни на тестирањето за КОВИД 19.
За среќа јас немам никаков симптом но резултирав позитивен.
Затоа уште еднаш апелирам до сите да не го потценувате вирусот и можноста за зараза и да бидете максимално внимателни. Доколку кај вас или ваши блиски забележите и најмал симптом консултирајте ги матичните лекари и не одбивајте да се тестирате.
Изразувам жалење и се извинувам доколку несвесно последниве денови сум довел некого во незавидна позиција.