Zekirija Idrizi, imami që hoqi dorë nga islami por që u rikthye sërish në fe (VIDEO)

INA
INA

11/03/2024

Zekirijia Idrizi, ishte imam por që e braktisi këtë profesion të tij.

Por tani ai i është rikthyer përsëri zanafillës së tij, njofton Klankosova.tv.

Idrizi thotë se ai është më stabil si shpirtërisht ashtu edhe mentalisht që nga rikthimi i tij në islam.

“Tani jam më stabil shpirtërisht dhe psikometaliosht pasi që jam kthyer në atë që kam kryer 14 vite studim e teologji”, u shpreh Idrizi në Kosova Today.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje kroaci

Kroaci: Mbi 3,7 milionë qytetarë votojnë për Parlamentin e ri

kris hill

“Të ngulet në hu”, kërcënohet me vdekje ambasadori amerikan në Beograd

Igli Hasani2

Hasani në Hagë ankesa për shqiptarët në Preshevë

Dodik

Dodik kërcënon: Nëse votohet rezoluta për gjenocidin serb, do shkëputemi

Vucic-Macron

Paralajmërimi i Vuçiqit: Franca do ta shtyjë vendimin e 16 majit

INFO

NA NDIQ