Zekirija Ramadani rikthehet në Kosovë, firmos me Dritën e Gjilanit

ina-online
ina-online

30/11/2023

Trajneri shkupjan Zekirija Ramadani është rikthyer në Kosovë dhe do të drejtoj skuadrën e Dritës së Gjilanit.

Edhe pse ende nuk është zyrtarizuar asgjë, tekniku shkupjan ka arritur marrëveshje me drejtuesit e klubit nga Gjilanit, ku nga nesër pritet të filloj punën te Drita.

Ramadani në këtë post do ta zëvendësoj teknikun grek, Akis Vavalis, i cili u largua pas 7 muajve.

Ramadani është një nga trajnerët më të suksesshëm në histori të futbollit kosovar pasi ai ka fituar trofe me Trepçën ’89, Feronikelin e Prishtinën.

Së fundmi Ramadani ka drejtuar skuadrën tjetër gjilanase Gjilani dhe kishte një aventurë të shkurtër edhe në kampionatin arab te skuadra Ohod.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ