Zekolli: Ra Qeveria

INA
INA

01/08/2023

Analisti, Arsim Zekolli e konsideron të rënë qeverinë e drejtuar nga kryeministri Kovaçevski.

“Pas doreheqjeve, Qeveria Kovaqevski eshte e rene dhe ne doreheqje. Kuvendi duhet te mban seance, te konkludon doreheqjet dhe te cakton zgjedhje te jashtezakonshme.

Nese jo, eshte vetem se teater.

Nese opozita nuk kerkon menjehere mocion per besimin e Qeverise, eshte cirkuz i akorduar edhe me opoziten”, ka shkruar Zekolli. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ