Zelensky: Absurde nëse Ukrainës nuk i jepet afat për anëtarësim në NATO

ina-online
ina-online

11 Korrik, 2023

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se do të ishte absurde nëse gjatë takimit të nivelit të lartë të NATO-s, Ukrainës nuk do i ofrohet një afat kohor për anëtarësimin në NATO.

“Do të ishte absurde dhe e paprecedentë nëse nuk përcaktohet afat as për kohën se kur mund të jepet ftesa për anëtarësim për t’iu bashkuar NATO-s, as se kur mund të ndodhë anëtarësimi”, shkroi ai në një postim në rrjetin Telegram.

Sipas presidentit të Ukrainës, paqartësitë e vazhdueshme mbi anëtarësimin e Ukrainës në NATO i japin “shkak Rusisë që të vazhdojë terrorin e saj”. Duke lënë të kuptohet se ai do të marrë pjesë në takimin e nivelit të lartë, presidenti Zelenskyy tha se “Pasiguria është dobësi. Do të diskutoj në mënyrë të hapur mbi këtë gjatë takimit”, shkroi ai.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

erdogan

Sëmuret Erdogan, anulon të gjitha takimet

gruri-ukraine-rusi-anijet

Varshava dhe Kievi bien dakord për eksportin e drithërave

Accident or crime scene cordon tape, police line do not cross. It is nighttime, emergency lights of police cars flashing blue, red and white in the background

Pesë të plagosur nga të shtënat në Universitetin Shtetëror Morgan në SHBA

auto_unnamed_91696405880

Aksident tragjik në Itali, autobusi bie nga mbikalimi në shinat e trenit

biden-2

Komuniteti shqiptaro-amerikan letër presidentit Biden, shpreh shqetësim për rrezikun nga Serbia

IMG_5697

Nuk do ta besoni se si u ndërtuan piramidat e Egjiptit (VIDEO)

sulmi turqi

Turqia arreston 145 persona të dyshuar për lidhje me kurdët rreth sulmit në Ankara

ukraina-rusi-kiev-ushtar

Ukraina thotë se ka rrëzuar 29 dronë të lëshuar nga Rusia – në sulmet gjatë natës që zgjatën më shumë se tri orë

termet

Tërmet i fuqishëm në Napoli të Italisë, banorët e kalojnë natën në rrugë

INFO

NA NDIQ