Zelensky anulon vizitën në Izrael për shkak të rrjedhjes së planeve

ina-online
ina-online

08/11/2023

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky anuloi një vizitë të planifikuar në Izrael sot pasi lajmet për udhëtimin e tij u publikuan në mediat izraelite gjatë fundjavës, sipas raportimeve, shkruan The Independen.

Gazeta izraelite ‘The Times of Israel’ citoi burime diplomatike të thoshin se presidenti ukrainas do të vizitonte vendin, por ende nuk ishte caktuar një datë, transmeton KosovaPress.

“Nëse presidenti Zelensky vjen, ai do të mirëpritet krahëhapur”, u raportua të ketë thënë një zyrtar izraelit.

Një diplomat ukrainas i tha më parë ‘The Times’ se Zelensky ishte “shumë i zhgënjyer” nga rrjedhja e informacionit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

OBSH

OBSH: Sëmundjet në Gaza mund të jenë edhe më vdekjeprurëse se sulmet ajrore

joshka fisher

Një “rrufe” bërthamore nga Joshka Fischer

bora-3

Në Siberi, -50 gradë – Moska sheh rekord të reshjeve të borës që shkaktuan vonesa dhe anulime të shumta të fluturimeve

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

gaza palestina izrael

IDF ka krijuar “mekanizmin e dekonfliktit” të Gazës me kërkesë të SHBA

erdogan-putin

Rivalitet mes Turqisë dhe Rusisë në Azinë Qendrore

gaza palestina izrael

Ushtria izraelite njofton se ka goditur 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit

INFO

NA NDIQ