Zelensky i shkarkon edhe disa zyrtarë të lartë ukrainas

Iliria News Agency
Iliria News Agency

15 Mars, 2023

Presidenti ukrainas ka bërë një goditje të mëtejshme ndaj zyrtarëve të lartë, disa javë pasi shumë zyrtarë qeveritarë u shkarkuan.

Guvernatorët e Luhansk, Odesa dhe Khmelnytskyi u shkarkuan të gjithë.

Në njoftim nuk është dhënë asnjë arsye nga përfaqësuesi parlamentar i qeverisë.

Volodymyr Zelenskyy ka udhëhequr një “aksion pastrimi” brenda qeverisë së tij për të luftuar korrupsionin, shkruan Skynews.

Kjo është pjesë e ofertës së tij që Ukraina të anëtarësohet në BE, pasi blloku ka thënë se ai duhet të merret me korrupsionin brenda qeverisë që të jetë në gjendje të anëtarësohet.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

erdogan

Erdogan do të betohet për mandatin e tij të dytë si President më 3 qershor

rusia

Rusia thotë se dy fshatra të saj janë granatuar nga Ukraina

Meksike-780x470

Meksikë, zbulohen 45 thasë me mbetje trupash njerëzish

kiev-naten

Ukraina pretendon se ka rrëzuar 30 raketa dhe dronë rus gjatë natës në Kiev

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kiev-naten

Rusia sulmon Kievin me raketa

otwarcie-txt-uslugami-w-hakera

Shërbimi rus i Sigurisë: Mijëra diplomatëve u janë hakuar telefonat

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

ukraine-ushtare-rusi-kiev

Lufta në Ukrainë: Të tjerë të vrarë në sulmin me raketa gjatë natës në Kiev

INFO

NA NDIQ