Zelensky pritet të takohet me Biden në Poloni

Iliria News Agency
Iliria News Agency

01/02/2023

Si pjesë e vizitës së tij në Poloni në fund të shkurtit, presidenti amerikan Joe Biden mund të takohet me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe presidentin polak Andrzej Duda.

Zelensky pritet të prezantojë planin e tij të paqes me dhjetë pika dhe të mbajë një konferencë ndërkombëtare për Ukrainën.

Lajmi është bërë i ditur nga burime diplomatike për Kievin.

Përveç kësaj, në takim priten të diskutohen edhe garancitë e sigurisë për Ukrainën./abcnews.al

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

An Ukrainian national flag flag waves over the center of Kharkiv, Ukraine's second-largest city, Friday, Feb. 4, 2022. The situation in Kharkiv, just 40 kilometers (25 miles) from some of the tens of thousands of Russian troops massed at the border of Ukraine, feels particularly perilous. (AP Photo/Evgeniy Maloletka)

Parlamenti i Ukrainës miraton ligjin e ri për mobilizimin ushtarak! Rregullore e ashpër për burrat, ja çfarë parashikohet

Biden

Biden premton mbështetje ‘të hekurt’ për Izraelin mes frikës së sulmit nga Irani

anije1

Tre armiqtë historik bëhen bashkë kundër Kinës në Paqësor

Biden

Biden: Netanyahu bën një gabim në Gaza

ari-stoli

Ari arrin çmim rekord

donaldtrump

“Zelensky të heq dorë nga territoret”- Plani i Trump për t’i dhënë fund luftës

Putin

Putini po humbet afër 1,000 ushtarë në Ukrainë çdo ditë, Inteligjenca Britanike sjell detajet, tregon pasojat për Rusinë

Vucic-Macron

Sonte takimi i madh Macron-Vuçiq, Franca e qartë me Serbinë për Kosovën

david cameron

Cameron: Mbështetja britanike për Izraelin nuk është e pakushtëzuar

INFO

NA NDIQ