Zelensky pritet të takohet me Biden në Poloni

Si pjesë e vizitës së tij në Poloni në fund të shkurtit, presidenti amerikan Joe Biden mund të takohet me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky dhe presidentin polak Andrzej Duda.

Zelensky pritet të prezantojë planin e tij të paqes me dhjetë pika dhe të mbajë një konferencë ndërkombëtare për Ukrainën.

Lajmi është bërë i ditur nga burime diplomatike për Kievin.

Përveç kësaj, në takim priten të diskutohen edhe garancitë e sigurisë për Ukrainën./abcnews.al