Zendeli: 28 shkurti është data për të cilën mund të votohet për anëtarin e ri të KSHZ-së

INA
INA

19/02/2024

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli thotë se opozita shqiptare në koordinimin e rregullt të ditëve të hënë me kryetarin e Kuvendit, Jovan Mitreski dhe koordinatorët e grupeve parlamentare është dakorduar që data konkrete për votimin e anëtarit të Komisionit Shtetëror për Zgjedhje të jetë 28 shkurti.

“Për arsyen e thjeshtë se gjatë kësaj jave shumë deputetë janë në udhëtime pune jashtë vendit dhe do të jetë problematike të kemi një numër adekuat që duhet për të votuar për anëtarin e KSHZ-së. Megjithatë, mundësia mbetet e hapur, nëse ka një numër të mjaftueshëm deputetësh, ta bëjmë këtë gjatë kësaj jave. Për këtë çështje do të bëhen edhe konsultime. Por nëse nuk ia dalim këtë javë, 28 shkurti mbetet një datë e sigurt. Ka qenë hap pozitiv që anëtari ynë në KSHZ ka shkuar në Komisionin Parlamentar për Zgjedhje dhe Emërime. Është një akt pozitiv”, tha Zendeli.

Ai tha se nuk pret ndonjë vështirësi apo problem në votën e kandidatit të tyre Abdush Demiri për anëtar të ri të KSHZ-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ