Zendeli: BDI bllokon ligjin e kazinove sepse funksionarë të saj janë direkt të përfshirë

Picture of ina-online
ina-online

05/10/2023

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli në një intervist për Alsat ka folur edhe për ligjin e lojrave të fatit.

Sipas Zendelit ky ligj mbahet i bllokuar me qëllim, sepse ka të involvuar direkt njerëz të pushtetit.

“Involvimi i njerëzve të lartë të Qeverisë, veçanarisht të zv/kryeministrit Grubi janë në strukturat udhëheqëse të lojrave të fatit dhe se ky ligj po bllokohet me qëllim nga BDI-ja. Partitë në pushtet nuk janë të interesuara që ky ligj të kaloj, sepse vet janë të përziera aty”, ka thënë Zendeli.

TË FUNDIT
2 ditë
Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri
4 ditë
Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari
3 javë
Tare flet për të ardhmen e tij
1 muaj
Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë
1 muaj
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

fronti evropian

Fronti Europian sërish me akuza ndaj VLEN për pjesëmarrjen në Qeveri

policia-maqedonise-598x330

Aksident në rrugën Gostivar-Ohër, automjeti godet një ari

igli

Tare flet për të ardhmen e tij

gordana-siljanovska-1392x899

Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

KSHZ

KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6

dardha

Humbni peshë duke ngrënë dardha

Kiara tito

Kiara e mbajti 9 muaj në bark, por duket se Luna Mari është kryekëput si babi Luizi! (Foto)

Polici-a-2-750x430

Ky është i riu nga Tetova që vdiq sot duke bërë dush (FOTO)

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Përbërja e re parlamentare do të ketë 30 deputetë shqiptarë

INFO

NA NDIQ