Zendeli: Dorëheqjet e BDI nuk janë reale, Kuvendi deri më tani duhej t’i konstatonte

Picture of ina-online
ina-online

05/08/2023

Deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli, thotë se BDI-ja po bën shou politik me paralajmërimin për tërheqje nga Qeveria.

Në një prononcim për gazetën Lajm, Zendeli tha se dorëheqjet e ministrave të BDI-së nuk janë reale, pasi siç thotë ai, po të ishin të tilla, të njejtat deri tani do të duhej të ishin konstatuar nga Kuvendi.

Deputeti opozitar thotë se BDI-ja po tenton të përfitojë politikisht nga kjo situatë, duke u munduar të tregojë se është e interesuar për anëtarësimin e vendit në BE.

“Është një lojë politike, jemi mësuar tashmë me veprime të tilla nga ana e BDI-së dhe funksionarëve të tyre. Nuk bëhet fjalë për dorëheqje, sepse nëse do të kishte dorëheqje në kuptimin formal, kushtetues, ato dorëheqje do të kishin ardhur në Kuvend dhe kryetari i Kuvendit duheshte që në mbledhjen e parë të Kuvendit t’i cakton në rend dite dhe ti konstaton dorëheqjet e tyre. Është vetëm një blerje kohe, vetëm një shou të cilën ata janë mësuar ta bëjnë këtu tek ne dhe pa efekte politike të mëtutjeshme, duke menduar se mund të përfitojnë nga ajo se ata janë për agjendë europiane”, tha Zendeli.

TË FUNDIT
3 orë
Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
6 orë
Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike
8 orë
Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

ME TE LEXUARA

11 orë
Dorëzohet në Kuvend përbërja e re e Qeverisë, pritet caktimi i seancës
4 orë
‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues
18 orë
Mumiet e fshatit Likovë, rasti i rrallë në vendin tonë dhe më gjerë
11 orë
Ndryshimet e ligjit për vetëqeverisje lokale: Shumica e re në kërkim të 80 votave
4 orë
Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim
17 orë
Milloshoski: LSDM dhe BDI kanë lënë një buxhet me një nivel shumë të ulët
11 orë
Prokuroria kërkon 30 ditë paraburgim shtesë për gjyqtarin Naqe Georgiev

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-19-00-12-33-792_com.facebook.katana-edit

Resul Ademi,19 vjeçari nga Nikushtaku që humbi jetën në aksident trafiku

Arben Taravari

Taravari: Nëse do të mbaheshin zgjedhje të parakohshme lokale, jo vetëm Gostivarin por edhe Sarajin do ta fitonim

Mickoski

‘Dorëzohet’ Mickoski: Betimin do ta bëj me emrin kushtetues

MVR-polici-a-1-750x430-1-1

Arrestohen dhjetë persona pas përleshjes masive në Karposh dhe në Qendrën Klinike

IMG_3305

Nga shtatori shtrenjtime ekstreme të çmimeve të shërbimeve noteriale

Oliver spasovski

Spasovski ja çfarë thotë për Qeverinë e re VMRO-VLEN-ZNAM

tetova

Tetovë, në fund të muajit nis vendosja e semaforëve në bulevardin “Bllagoja Toska”

ASH Ziadin Sela

ASH: Stoilkoviq ta njohë Kosovën, gjenocidin në Srebrenicë dhe të distancohet nga Putini dhe Vuçiçi, para votimit të Qeverisë

IMG_3300

Serbi Stoilkoviç pjesë e Qeverisë, ja çka thotë Mickoski

INFO

NA NDIQ