Zendeli: Kabineti i ri qeveritar më i dobti në historinë e vendit!

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/01/2022

Deputeti i Lëvizjes Besa Fadil Zendeli, duke postuar një foto në Facebokk nga kuvendi i Maqedonisë së Veriut, aty edhe ku zhvillohet debati për votimin e kabinetit të ri qeveritar, ka komentuar qeverinë në ardhje.

Zendeli ka thënë se ky kabinet i ri, është ndër më të dobtit që nga pluralizimi politik në vend. Ai më tej ka thënë se kjo qeveri ska kredibilitet, andaj vendit i duhen zgjedhje.

“Sot në kuvendin e Maqedonisë së Veriut po diskutohet për formimin e kabinetit të ri qeveritar, kabinet ky nga më të dobtit që nga pluralizmi politik në vend. Qeveri e delegjitimuar dhe pa asnjë kredibilitet.

Sa më parë vendit i duhen zgjedhje të parakohshme parlamentare!”, ka shkruar Zendeli.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

inbound5716384559552820021

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

inbound8095449253420538831

Valbona Adili Emini: Pabarazia gjinore në politikë ndihet kudo edhe pse kemi gra të forta e të emancipuara

bojan mariciq maricic

Mariçiq: Edhe “Demokracia e re sillet më e ndërgjegjshme se VMRO-DPMNE

sela tubim

Ashpërsohet retorika në tubime, VLEN dhe Fronti Europian me akuza dhe porosi mes tyre

INFO

NA NDIQ