Zendeli: S’jemi vegël e dyshes LSDM-BDI

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2022

Deklarimet e kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi se opozita bën obstruksion në Komisionin për Zgjedhje dhe Emërime, ku unë si deputet jam edhe anëtar i këtij komisioni e cilësoj si ikje nga përgjegjësia e shumicës parlamentare dhe mospasje vullnet për t’u ulur dhe bashkëbiseduar për çështje të cilat janë në interes të qytetarëve dhe të shtetit, ka thënë deputeti i Lëvizjes Besa, Fadil Zendeli.

Ai thekson se kryetari i Kuvendit i ka të gjitha autorizimet normative që të thirr mbledhje të Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime, por sipas tij ai këtë nuk e bën?!

“Apeloj deri te Xhaferi të jetë korrekt në prononcimet e tij dhe mospasjen e vullnetit politik për kompromis me opozitën, mos të e arsyetojë me gjoja bllokada dhe obstruksione nga ana e opozitës”, tha Zendeli.

“Unë jam deputet me përvojë në Kuvendin republikan me punën dhe angazhimin tim politik kam treguar pjekuri dhe vizion për marrjen e vendimeve të rënda politike. Jam anëtar i Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime në dy përbërje parlamentare dhe kam qenë i hapur dhe konstruktiv në vendimmarrjen dhe funksionimin e këtij komisioni”, shton më tej deputet Zendeli.

Ai rithekson se për gjithçka që është në interes të qytetarëve, në rrugën evropiane të vendit dhe funksionimin e institucioneve publike,

“Ne jemi të gatshëm të ulemi dhe bisedojmë, por nuk do të bëhem vegël dhe instrument i politikave të dështuara të dyshes LSDM-BDI”, tha Zendeli.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ