Zendeli u zgjodh nënkryetar i ri i Këshillit Gjyqësor në Maqedoni

Picture of INA
INA

08/06/2023

Hanif Zendeli është zgjedhur nënkryetar i ri i Këshillit Gjyqësor. Me propozimin e anëtarit Ivica Nikollovski, në seancën e sotme të 444-të të Këshillit Gjyqësor, me nëntë vota “për” dhe një “kundër”, Zendeli u zgjodh zëvendëskryetar i ri në vend të Selim Ademit.

“Jam i sigurt se do të bëj të pamundurën për të dhënë një kontribut për të përmirësuar të gjitha situatat. Mendoj se kam qenë pjesë e kësaj, kam dashur dhe dua që gjërat të shkojnë ashtu siç duken për një nga institucionet më të larta në vend, që është këshilli gjyqësor”, tha Zendeli.

Këshilli Gjyqësor në seancën e sotme konstatoi ndërprerjen e mandatit të anëtarëve Mirjana Radevska-Stefkova dhe Zoran Gerasimovski pas dorëheqjeve të tyre.

TË FUNDIT
27 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
53 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
53 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
54 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
60 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

13 orë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin
6 orë
Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT
11 orë
DASH: Pozicioni i Mickoskit është në përputhje me Prespën
6 orë
Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke
11 orë
Kathimerini: A do të bëhet Mickoski Orbani i izoluar i Ballkanit!?

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

xhaka gjermani

Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara

zvicra

Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

INFO

NA NDIQ