Zeqiri: Me ndryshimet e reja VMRO merr ekonominë reale

Picture of INA
INA

07/06/2024

Zëdhënësi i ASH-së, pjesë e Frontit Europian, Arben Zeqiri në rrjetin social Facebook shkruan se me ndryshimet e reja ligjore VLEN-it i mbetën vetëm tezgat, ndërsa VMRO-DPMNE-ja merr ekonominë reale.

“Me ndryshimet e reja ligjore, ministrisë së ekonomisë i merren: energjetika, minierat dhe ekonomia / tregëtia e jashtme. Energjetika dhe minierat do të jeni ministri në vete që do të udhëhiqen nga kuadër i VMRO, ndërsa ekonomia me jashtë do të jetë në kuadër të MPJ, përsëri kuadër i VMRO. Ministrit të ekonomisë nga radhët e VLEN do t’i ngelin vetëm tezgat.

#Aksham#Pazar#Tezgaxhi qeveria!”, ka shkruar Arben Zeqiri – zëdhënës i ASH-së, pjesë e Frontit Europian.

TË FUNDIT
8 minuta
Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri
12 minuta
Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …
24 minuta
Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike
31 minuta
Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re
51 minuta
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

ME TE LEXUARA

21 orë
Vendi nuk është i përgatitur të përballet me luftën kundër zjarreve
2 orë
Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve
1 ditë
Banorët e fshatrave të Likovës një dekadë të etur për ujë, projekti zvarritet me vite
20 orë
Paga mesatare neto në muajin prill ka qenë mbi 41 mijë denarë
2 orë
Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup

LEXO MË SHUMË

Angela Ageler

Ageler kundër ankesave të Frontit Evropian: Nuk ka detyrim ligjor që BDI të jetë në qeveri

FB_IMG_1718965756133

Taravari: Kalojmë në veprim, këto janë synimet tona, integrimet evropiane, heqja e 20% …

4a80d4fb-369e-4972-951f-6704aa84eccf

Durmishi: Po nisim një proces të ri të rimëkëmbjes ekonomike

IMG_3408

Arben Fetai: Këto janë prioritetet dhe katër shtyllat e VLEN në Qeverinë e re

kasami

Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë

VLEN_Ministrat-

Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë

policia-maqedonise-598x330

Në një fermë në Gostivar janë vjedhur lopë dhe qengja

gjarper

Rasti i parë i kafshimit nga gjarpri në Shkup

deponi kum

Pas dy ditësh bllokim të deponisë së Kumanovës, banorët lejuan hyrjen e kamionëve

INFO

NA NDIQ