Zeqirija Ibrahimi nga AAA me premtim të ri për rastin “Alfa”!

Picture of INA
INA

17/06/2024

Zeqirija Ibrahimi nga Alternativa, që është pjesë e koalicionit të ri Qeveritar në DailyClick në TV21 ka dhënë një premtim të ri për rastet gjyqësore, për të cilat publiku në Maqedoninë e Veriut ka dyshime se janë të montuara.

Për rastin “Monstra”, Ibrahimi tha se mund të ketë vetëm amnisti të të dënuarve, ndërkaq për rastin “Alfa” tha se ka mundësi të shkojë në rigjykim.

“Është biseduar por nuk është se janë ofruar zgjidhje përfundimtare për shkak se çdo rast është specifik. Fjala vjen rasti “Monstra” ka pasur rigjykim dhe ai rast mund të ndryshojë ose përmes amnistisë ose përmes faljes së një një pjese të bukur dhe njerëzit të lirohen. Do të thotë është një rast specifik. Rasti “Alfa” është e mundur të kthehet në rigjykim që më pas të mbikëqyret procesi”, tha Ibrahimi./TV21

TË FUNDIT
6 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
15 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
17 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
19 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
38 minuta
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ME TE LEXUARA

22 orë
Çavkov del nga burgu
15 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
2 orë
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
22 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
14 orë
Mickoski sqaron se kush ja pagoi harxhimet djalit dhe pse udhëtoi me kushte klasi biznesi drejt SHBA-ve

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

INFO

NA NDIQ