Zërnovci, lind foshnja e parë për vitin 2023!

Picture of INA
INA

05/10/2023

Banorët e Komunës së Zërnovcit më në fund e kanë marrë lajmin për lindjen e foshnjës së parë në vitin 2023. Në Departamentin e Akusherisë në Spitalin e Përgjithshëm në Koçan ka lindur një foshnje mashkull, si fëmija i pestë i famijles së Tanjas dhe Goran Atanasovskit.

Kryetari i Komunës së Zërnovcit, Borço Kotsev sot ka vizituar foshnjën dhe nënën në spital, u ka dhuruar lule dhe dhurata dhe ka paralajmëruar ndihmë dhe mbështetje të madhe për familjen.

Lindja është bërë nga e vetmja gjinekologe e disponueshme aktualisht në spitalin e Koçanit dhe foshnja ka lindur me peshë rreth 3.5 kilogramë dhe gjatësi 50 centimetra.

“Ka pasur një lindje spontane që e kemi kryer së bashku me motrat kujdestare. Së shpejti nëna dhe foshnja do të lirohen në shtëpi”, theksoi Ilço Atanasovski, specialist i gjinekologjisë dhe obstetrikës në Spitalin e Përgjithshëm.

TË FUNDIT
6 orë
Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut
6 orë
Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës
8 orë
Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë
9 orë
Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat
9 orë
Shtrenjtohet buka

ME TE LEXUARA

11 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
17 orë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
11 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
16 orë
OKB-ja ka akuzuar Izraelin për krime kundër njerëzimit
10 orë
Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër
20 orë
Taravari: Ligji për ushtrues detyre të kryetarëve të komunave është gati, presim mbështetje
15 orë
Lloga: Erdhi dita kur presidentja nuk e njeh shtetin e saj

LEXO MË SHUMË

bdi ali ahmeti kuvend

Sa nënkryetarë do ketë Parlamenti i Maqedonisë së Veriut

FB_IMG_1718221732728

Mexhiti dhe Bilalli të ftuar nga kreu shtetëror në ditën e çlirimit të Kosovës

kombetarja

Ndeshja Shqipëri-Itali me DJ dhe në ambient të hapur në Kumanovë

Mickoski

Mickoski paralajmëron 100 milionë euro ndihmë për komunat

buka

Shtrenjtohet buka

IMG_2933

Holandezin e kafshoi gjarpëri në Ohër, nuk kishte serum në spitalin e Ohrit, e shpëtuan në Dibër

IMG_2930

Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë

mickoski hristijan

Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

INFO

NA NDIQ