Zgjedhjet në BDI, reagon edhe studiuesi Elvis Hoxha

INA
INA

3 Korrik, 2023

Rreth procesit të djeshëm zgjedhor brenda BDI-së, dyshime për transparencën e procesit ka ngritur edhe studiuesi nga Shqipëria, Elvis Hoxha.

Përmes një statusi në rrjetin social Facebook, Hoxha thekson se numri i votave të vlefshme në këtë proces kap diku te 15%.

“Prej një postimi të Adnan Azizit mora vesh se në votimet e BDI-së numri i votave të vlefshme kap diku te 15%. Pra, 85% ia kanë fut kot.
Dy janë mundësitë:
1. Ose anëtarët me të drejtë vote nuk kuptojnë as procedurën e thjeshtë të votimit brenda partisë.
2. Ose kryetari mund të tallet lehtë me anëtarët e partisë së vet.
Kur mendon që bëhet fjalë për BDI-në e Ali Ahmetit e kupton se të dyja mundësitë janë njësoj të vlefshme”, ka shkruar studiuesi nga Shqipëria, Elvis Hoxha.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi parlamenti

Kuvendi pranoi nga Qeveria pr/ligjin për amnisti

Gruevski-Mijallkov-dhe-Jankullovska-780x439

Jankullovska: Unë kurrë nuk jam pajtuar me arratisjen e Gruevskit

burgu

Me 24 milionë euro do të ndërtohet objekt i ri për burgun e Idrizovës, ja sa të burgosur pritet të vendosen në këtë objekt

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kovacevski

Kovaçevski demanton Alitin: S’kam biseduar me Ahmetin për Ligjin e UÇK-së!

maqedoni-flamuri

Maqedonia e Veriut ndër 50 vendet më të sigurta në botë

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Persona të caktuar nuk do të përfitojnë nga amnistia! LSDM do të ndërhyjë me amendamente

denari-756x420-696x387-1

Nuk do të ketë rritje lineare të pensioneve! Trençevska: Për një vjet e gjysmë rritëm pensionet për 3.200 denarë

Maqedoni_Bullgari_1

Grupet punuese eksperte të RMV-së dhe Bullgarisë dje kanë mbajtur takim, në fokus realizimi i Marrëveshjes për fqinjësi të mirë

INFO

NA NDIQ