Zgjedhjet në Preshevë, në epërsi PVD e Ardita Sinanit dhe Shaip Kamberit

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Sipas rezultateve preliminare nga votimet e sotme në Preshevë, në epërsi ka dal dhe ka fituar PVD e Shaip Kamberit dhe Ardita Sinanit.

Ja rezultatet për këshilltarët komunal ku tri parti pritet të udhëheqin me pushtetin komunal:

PVD – 3878 vota – 11 këshilltarë
PDSH – 2847 vota – 8 këshilltarë
APN – 2678 vota – 8 këshilltarë
LR – 1941 vota – 6 këshilltarë
Aleanca – 1136 vota – 3 këshilltarë
UDSH – 557 vota – 1 këshilltarë
Lista serbe 633 vota – 1 këshilltarë

TË FUNDIT
26 minuta
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
2 orë
Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut
3 orë
Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë
4 orë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
4 orë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

ME TE LEXUARA

14 orë
Zvicra i shënon gjermanëve, mbyllet pjesa e parë
12 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
12 orë
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
12 orë
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
1 ditë
80 vjetori i gjenocidit ndaj çamëve shënohet edhe në RMV
12 orë
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
1 ditë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re

LEXO MË SHUMË

xhaferi mickovski]

Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit

Mickoski

Kush është Hristijan Mickoski, kryeministri i ri i Maqedonisë së Veriut

kombetarja

Përballja me Spanjën “jetë a vdekje” për Shqipërinë

biden-trump

Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?

Maqedonia-Shqiperie-BE-EU-Bruksel-Bashkimi

Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

INFO

NA NDIQ