Zgjedhjet parlamentare në Greqi, 2 shqiptarë në garë për mandatin e deputetit (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/04/2023

Teksa pritet që në 21 Maj në Greqi të mbahen zgjedhjet parlamentare, dy shqiptarë janë pjesë e garës për t’u bërë pjesë e parlamentit grek.

Fotot/ Zgjedhjet parlamentare në Greqi, 2 shqiptarë në garë

Bëhet fjalë për Fatos Malajn dhe Antilian Kotzai. Malaj garon nën siglën e PASOK, ndërsa Antilian Kotzai futet për herë të parë në zgjedhjet kombëtare greke me logon e SYRIZA, PS.

Antilian Kotzai është diplomuar në Departamentin e Shkencave Politike të Universitetit të Kretës. Ai ka dy diploma master dhe është president i Rrjetit të Rinisë me Origjine Emigrante “Horizontes”.

Ndërsa Fatos Malaj ka studiuar në Universitetin Harokopion dhe është i specializuar në fushat e kërkimit mbi emigracionin dhe çështjet ndërkulturore.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

Blinken Edi rama

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama iu ka drejtuar me një letër mirënjohjeje Sekretarit Amerikan të Shtetit, Antony Blinken

Rama Zelenski

Zelensky arrin sot në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainë

Rama Zelenski

Zelensky të martën në Tiranë, merr pjesë në Samitin për Ukrainën

Screenshot_2024-02-26-00-40-56-655_com.facebook.katana-edit

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

INFO

NA NDIQ