Zgjedhjet për kryetar bashkie në Kukës, PS shpall fitoren, feston me flamurin e Shqipërisë Etnike

ina-online
ina-online

25/09/2023

Fituesi i zgjedhjeve në Bashkinë e Kukësit, Alberta Halilaj, ka deklaruar se festimet për fitoren e Partisë Socialiste do të anulohen për shkak të ditës së zisë kombëtare në Kosovë.

Përmes një postimi në rrjete sociale Halilaj, njofton të gjithë mbështetësit se festimet do të mbahen një ditë tjetër.

“Duke u bashkuar me zinë kombëtare me vëllezërit tanë në Kosovë, njoftojmë që festimet për fitoren historike të Bashkisë Kukës, nuk do zhvillohen sot por një ditë tjetër.

Në krahë të Kosovës përballë terroristëve!

Kosova ime, edhe kur është plagë, është veç EUROPË!”, shkruan Halilaj në rrjete sociale.

Kujtojmë se Albert Halilaj fitoi zgjedhjet në Kukës me një diferencë prej 5597 votash me kandidatin e koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Emri Vata.

Rezultati përfundimtar:

13026 PS Albert Halilaj
7429 BF Emri Vata
327 të pavlefshme

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kuvendi shqiperise incident rrahje

Kaos në Kuvend/ Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, flakadanë dhe zjarr! Mbyllet seanca plenare

kuvendi shqiperise incident rrahje

Deputetët e opozitës në Shqipëri përplasen me Gardën te hyrja e Parlamentit

Sali Berisha

Kuvendi Kombëtar/ Me 938 vota pro, Sali Berisha është rikonfirmuar në krye të Partisë Demokratike

Liridona ademaj

​“Ndal femicidit, drejtësi për Liridonën”, sot mbahet një marsh-protestë në Tiranë

silvio gonzato

Emërohet ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri

tritan shehu

Shehu: Kur Lavrov foli, ministri i Ramës qëndroi në sallë!!

Micotakis Rama

Gazeta italiane: Greqia bllokon Shqipërinë për shkak të Çamërisë! Ja pse duhet të flasim për persekutimin e shqiptarëve

vlora

Sot, dita e flamurit “me yll”: cili është “Nëntori i Dytë” komunist me skenar nga Kadare?

parada tirane

Kush është personi që imitoi Skënderbeun në Paradën e 111 vjetorit të Pavarësisë? (VIDEO)

INFO

NA NDIQ