Zgjidhet problemi me kalimin hekurudhor në Llopat të Kumanovës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2022

Kalimi hekurudhor në fshatin Llopat, në shtrirje Kumanovë-Shkup ka filluar të funksionoje, ka njoftur Qendra Rajonale e Menaxhimit të Krizave. Ky kalim nuk ka funksionuar për shkak defektit në mjetet e ndalimit dhe sinjalizimit të komunikacionit rrugor për udhëtarët të cilët udhëtojnë me automjete.

Personi përgjegjës në Stacionin Hekurudhorë në Kumanovë ka theksuar se defektet e sinjalistikës dhe rampa janë zgjedhur dhe janë funksionale.

Ditë më parë zgjidhjen e këtij problemi e ka premtuar zv.kryeministri Artan Grubi, i cili tha se kishte qene i painformuar per kete problem deri ne momentin qe i’u prezantua nga gazetaret.

“Është hera e parë që e kam parë apo dëgjuar këtë. Ju premtoj se që sot do të merrem me këtë çështje”, tha zv.kryeministri Grubi, më 29 janar të këtij viti.

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ