‘Zgjodhi opsionin më të mirë për të’ – Iniesta komenton vendimin e Messit për të mos u kthyer te Barca

Picture of INA
INA

04/07/2023

Andres Iniesta nuk e fajëson Lionel Messin që refuzoi të rikthehej te Barcelona duke thënë se superylli i futbollit zgjodhi opsionin më të mirë për të.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë ishte pranë rikthimit te klubi ku fitoi gjithçka kur vendosi të largohej nga Paris Saint-Germaini.

Bisedimet u zhvilluan mes palëve, mirëpo në fund argjentinasi vendosi të ndiqte ëndrrën amerikane duke nënshkruar për klubin nga MLS, Inter Miami.

“(Rikthimi te Barca) do të kishte qenë i bukur, e veçantë në çdo kuptim, por në fund, të gjithë shikojnë opsionin më të mirë, për atë që mendojnë se do të jetë më mirë për ta, për të përjetuar një përvojë ndryshe nga ajo që e kanë jetuar më herët”.

TË FUNDIT
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
9 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
9 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
9 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
9 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Federata Angleze e Futbollit mendon për Guardiolën si pasues të Sauthgejt
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Kroaci, UEFA e konsideron si një nga më të mirat e Evropianit
1 ditë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
21 orë
Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”
11 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
10 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ