Zhduket i riu shqiptar në Britaninë e Madhe, policia apelon për ndihmë (FOTO)

ina-online
ina-online

07/01/2024

Adriatik Buci, një 39-vjeçar shqiptar është zhdukur në Leeds të Britanisë së Madhe.

Policia britanike ka bërë një apel për ndihmë, për të gjetur shqiptarin e raportuar të zhdukur që nga vera e vitit 2023.

39-vjeçari përshkruhet rreth 163 cm i gjatë, tullac, me mjekër dhe me sy ngjyrë kafe.


Sipas policisë ai u pa për herë të fundit i veshur me një xhup gri me mëngët të përveshura mbi bërryla, pantallona të shkurtra të bardha dhe me këpucë bardh e zi.

Një zëdhënës i policisë së West Yorkshire tha: “Hetimet kanë qenë në vazhdim në zonat e qendrës së qytetit Gipton dhe Leeds, të cilat ai dihet se i frekuenton, por shtoi se herë pas here 39-vjeçari kthehet në vendlindjen e tij, Shqipëri.

“Kushdo që ka parë ose ka ndonjë informacion rreth tij, i kërkohet të kontaktojë Policinë e Qarkut të Leeds në numrin 101 duke iu referuar referencës së policisë 13230425885 ose në internet”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ku mendon policia se ai mund të jetë?

Oficerët kanë kryer hetime për vendndodhjen e Adriatik Bucit në Gipton dhe qendrën e qytetit të Leeds.

39-vjeçari u pa për herë të fundit në Leeds gjatë verës së vitit 2023.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Foto Ilustrim

Në Zvicër arrestohet një shtetas (45) i Maqedonisë së Veriut i dyshuar për terrorizëm

azilkerkues-1

Mbi 1,1 milionë kërkesa për azil në Evropë në 2023

kosovar suedi

Dy kosovarë bëhen heronj në Suedi, ia shpëtuan jetën një personi që ra në ujë

shqiptari restorant gjermani

Shqiptari që ka restorant në Gjermani s’ua merr asnjë cent klientëve shqiptarë

punetoret-800x445

Si e humbi jetën mërgimtari 43 vjeçar në Itali

protesta-nju-jork2

Shoqata Malësia e Madhe në New York, zgjodhi kryesinë e re : Kryetar i ri me mandat dy vjeçar u zgjodh Senad Lulanaj

shtetesia amerikane lotaria

Tarifat e aplikimit për shtetësi amerikane do të rriten për herë të parë në 8 vjet

qendra kulturore zagreb

Hapja solemne e Qendës Kulturore Shqiptare në Zagreb

policia gjermane gjermani

41-vjeçarja nga Maqedonia goditet me thikë nga burri i saj në Gjermani në sy të djalit të saj të mitur

INFO

NA NDIQ