Zhdukja e gostivarasit Astrit Ismaili në Shkup, MPB: Po merren masa për gjetje (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Prill, 2023

Nga Ministria e Punëve të Brendshme thonë se rasti për zhdukjen e 26-vjeçarit Astrit Ismailit është raportuar në polici dhe se po merren masa për gjetjen e të njëjtit, përcjell TV21. Rasti në polici është raportuar në orët e para të ditës së djeshme nga nëna e Astritit.

“Më datë 11.04.2023 në ora 00:30 në Stacionin Policor të Karposhit, XH.I.(57) nga Gostivari ka raportuar se djali i saj A.I.(26) nga Gostivari është larguar nga shtëpia në Shkup, ku ka qenë duke qëndruar. Po merren masa për gjetjen e personit”, thonë nga MPB për TV21.

Sipas familjarëve, Astrit Ismaili, 26-vjeçar nga Gostivari, por që banonte në Shkup, ka humbur gjurmët që nga dita e hënë (10.04.2023). Familjarët dhe miqtë, kërkojnë ndihmën e çdo qytetari, që të gjejnë Astritin i cili ka humbur në drejtim të panjohur.

Astriti është zhdukur nga banesa e tij në Shkup, me adresë “Varsavska” numër 17, ndërkaq të gjitha gjërat personale siç bëhet e ditur nga të afërmit e tij, janë gjetur në banesë.

Sipas familjarëve, janë kontaktuar të gjitha qendrat shëndetësore në afërsi të banesës së tij dhe në Shkup, por askund nuk figuron se Astriti ka kërkuar ndihmë mjekësore.

Ndaj tij kërkon edhe policia, por familjarët kërkojnë ndihmën e çdo qytetarë që di sado pak diçka në lidhje me Astritin.

Për çdo informacion, kontaktoni në numrin e 071 433 777.

https://www.facebook.com/strugapost/posts/2447096458796883

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

D3936085-10A9-464E-A494-B96F83F4C4CA

Tensionet në veri, Vuçiq takohet me Ramën dhe liderët e tjerë të Ballkanit

arben-taravari-1

(VIDEO) Taravari: Do të bëjmë çmos për ta heq 20%

samiti-i-berlinit

MPJ: Hyjnë në fuqi tri marrëveshjet në kuadër të Procesit të Berlinit

spasovski

Spasovski: Është rritur efikasiteti në zbulimin e kontrabanduesve të emigrantëve

vjosa

Osmani: S’kam plan të takohem me Vuçiqin, Serbia vazhdimisht ka shërbyer si satelit i Rusisë

zelenski-macron-makron

Macron thotë se lufta në Ukrainë është në një “moment të rëndësishëm”

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

INFO

NA NDIQ