Zhegrova: Ëndrra ime është që të luajë për Barcelonën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

16 Prill, 2023

Futbollisti i Kosovës Edon Zhegrova, ishte mysafir në emisionin Sports Show në Klan Kosova.

Zhegrova tha gjatë intervistës se ëndrra e tij është që të luajë për Barcelonën.

“Unë jam duke punuar shumë. Kam bërë progres në anën fizike dhe taktike. Nuk do të ndalem derisa të arrijë atje. Por, në futboll nuk i dihet. Po shpresoj që ta kem shëndetin, të vazhdojë të punojë dhe pastaj tjerat vijnë”, tha Zhegrova në Sports Show në Klan Kosova.

Ai është bërë një lojtar kyç i skuadrës së Lille.

24-vjeçari ishte protagonist në dy ndeshje për skuadrën franceze.

Edon Zhegrova, javën e kaluar realizoi dy gola kundër Lorient duke ia mundësuar fitoren ekipit të tij.

Edhe sot Zhegrova, ishte kreator i fitores së Lille, e cila fitoi me përmbysje ndaj Montpellier me rezultat 2:1/ Klankosova.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armend alimi

Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

futboll

Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

benzema

Benzema bisedon sot me Real Madrid për të ardhmen e tij

zaneti

​Zanetti flet për mundësinë e nënshkrimit me Messin

sevilla

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

INFO

NA NDIQ