Zhegrova në formacionin e javës në Francë

ina-online
ina-online

05/02/2024

Futbollisti Edon Zhegrova, po kalon një formë fantastike tek ekipi francez, Lille.

Në ndeshjen e fundit kundër Clermont ku luan kosovari tjetër, Elbasan Rashani, arriti që të shënoi gol dhe të asistoi.

Me këtë rast, Zhegrova është në mesin e 11-të futbollistëve të javës në Francë.

Anësori la jashtë 11-shes emra të njohur të Ligue 1.

Deri më tani 24-vjeçari, këtë edicion ka arritur që të shënojë tetë gola dhe të bëjë tetë asistime në të gjitha garat për Lille.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ