“Zhurmë” nga Spanja: Real Madrid interesohet për Vlahovic, Juventus i vendos çmimin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

“Bombë” e zhurmshme e merkatos nga Spanja mbi Dusan Vlahovic. Sipas raportimeve nga “AS”, sulmuesi serb i Juventusit ka përfunduar në radarët e Real Madrid. Duket se serbi ka tërhequr vëmendjen e “Los Blancos” dhe këta të fundit tashmë e kanë kthyer në një objektiv serioz për merkaton e verës.

Problemet ekonomike të Juventusit dhe sanksionet e fundit ndaj të cilave është nënshtruar nga gjykatat sportive, në fakt po i bëjnë bardhezinjtë të vlerësojnë nevojën për uljen e masës së pagave. Pikërisht në këtë drejtim, siç raporton “AS”, në merkaton e dimrit drejtuesit e Juventusit do të kishin negociuar shitjen e Vlahovic në një skuadër më të mirë në Premier League, me sa mësohet ka qenë United. Vlera ishte rreth 100-120 milionë euro dhe kur diskutimet ishin gati të përfundonin, agjenti i lojtarit bllokoi gjithçka.

Tashmë Vlahovic është kthyer në objektivin e Real Madrid, pasi edhe mosha dhe gjendja fizike e Benzema nuk premton shumë. Spanjollët janë të informuar për çmimin e sulmuesit të Juventusit dhe e ardhmja mes palëve do të kuptohet më mirë gjatë verës. /Abc/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ