Zhurnal: TDP refuzon mbajtjen e tubimit të Frontit Europian tek sheshi Skenderbeu, shkas heroit të madh shqiptar, Gjergj Kastrioti Skenderbeu !

Picture of ina-online
ina-online

21/04/2024

prill – Fronti Europian pjesë e të cilit është dhe partia turke TDP e Bejxhan Iljaz nuk ka pranuar që tubimi i sotëm të mbahet në sheshin Skenderbe në Shkup, kështu mëson Agjencia e lajmeve Zhurnal.

Edhe pse ndoshta ishte paralajmëruar, por tubimi i Frontit Europian sonte do të mbahet në sheshin Maqedonia në Shkup me fillim në ora 20:00 edhe pse ishte paralajmëruar që të mbahet tek sheshi Skenderbe poashtu në Shkup.

Shkak i mospranimit të mbajtjes së tubimit qendror në sheshin Skenderbeu dhe kundërshtimi i TDP ka qenë pikërisht përmendorja e heroit të madh shqiptar, Gjergj Kastrioti Skenderbeu të cilin shqiptarët e konsiderojnë hero derisa për turqit simbolizon si figurë tjetër për shkak se ka luftuar kundër tyre.

TË FUNDIT
38 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
2 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
2 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
2 orë
Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore
3 orë
Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

ME TE LEXUARA

1 ditë
Gruevski i reagon Izet Mexhitit
38 minuta
“Dallëndyshja e kujtesës", rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës
1 ditë
Milloshoski: Pas negociatave me VLEN-in për formimin e qeverisë, do të hapet mundësia për bisedime me ZNAM-in
10 orë
Mickoski: Nuk ka podrume të kuqe, Ahmeti sheh fantazma
1 ditë
Dështon linja ajrore Shkup-Korfuz
8 orë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
1 ditë
KSHZ: Rivotimi nga personat e sëmurë dhe të burgosurve u zhvillua pa probleme
1 ditë
Arrestohet kumanovari në Tetovë, ka tentuar ta sulmojë gruan e tij
10 orë
Banorët e Likovës fillojnë me paraqitjen e dëmeve bujqësore pas reshjeve të djeshme

LEXO MË SHUMË

emin azemi

“Dallëndyshja e kujtesës”, rikthehet në Tetovën e Nexhat Pustinës

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

fronti evropian

Fronti Evropian ruan deputetin e katërt në njësinë e 5-të zgjedhore

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

hristijan mickoski

Mickoski: Ahmetit, që më nënvlerësonte, do t’i japë leksione politike

INFO

NA NDIQ