Zhutat e kallin krejt për 60 vjetorin e Ali Ahmetit (FOTO/VIDEO)

0

Mjeshtrit e mirënjohur të folklorit nga Dukagjini i Kosovës të njohur si “Zhutat” kanë udhëtuar sonte për në Zajas tek konaku i Ali Ahmetit, që bashkarisht me familjen e tij, ta festojnë 60 vjetorin e lindjes së Ali Ahmetit.

Kënga folklorike është e preferuara e Ahmetit dhe ai bashkarisht me Zhutat ka kënduar lavdisë së heronjëve kombëtar shqiptar.

Zhutat kanë ndezur atmosferën me këngët për Ali Ahmetin, Fehmi Lladrovcin, Adem Jasharin, Skenderbeun, Ismail Qemalin, Isë Boletinin, Luan Haradinajn dhe këngë të tjera.

Sot me qindra shqiptar kanë uruar Ali Ahmetin me rastin e 60 vjetorit të lindjes së tij./TS

https://www.facebook.com/TetovaaSot/videos/214587836160124/