“Zi e më zi” me Euron dhe Dollarin, shikoni çfarë po ndodh me monedhat e huaja

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2023

Paundi britanik dhe franga zviceriane kanë shënuar një rritje në tregun valutor, ndryshe nga Dollari amerikan dhe Euro, të cilët nuk kanë ndryshuar pozicion.

Sot, më 20 janar 2023, dollari amerikan blihet me 107.1 lekë dhe shitet me 108 lekë.

Euro blihet me 116 lekë dhe shitet 116.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 131.8 lekë dhe shitet me 133 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.2 lekë.

Ndërsa në shitje me 117.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 79.3 lekë dhe në shitje me 81.5 lekë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

selanik

Delegacione afariste nga Maqedonia e Veriut dhe Greqia do të mbajnë takim në Selanik më 13 qershor

restorant

Biznesi i preferuar i shqiptarëve arrin 650 milionë euro, rritet sërish numri i kafeneve

DASH Uashington Departamenti

Nikolloski në takime në FMN – Politikat e e qëndrueshme ekonomike nxisin përshpejtimin e rritjes ekonomike

banka-popullore-800x445-780x439-1

Lehtësim të politikës monetare, në gjysmën e dytë të vitit

nafta tregjet

Rritet çmimi i naftës menjëherë pas sulmit të Izraelit drejt Iranit

alkaloid-780x470-1

Alkaloid sërish shpallet kompania më e dëshirueshme për të punuar

nxemje-qendrore- ngrohje780x439-1

Për shkak të kushteve atmosferike do të vazhdohet sezona e ngrohjes në Shkup

Marko-Bislimovski-780x439-1

Bislimoski: Ngjarjet në mes Iranit dhe Izraelit do të ndikojnë në çmimin e derivateve të naftës

Banka-Boterore-600x360-1

Durrësi qyteti më i nxehtë deri në 2040-ën, në mesin e tyre edhe Prizreni e Prishtina

INFO

NA NDIQ