Zi në futbollin gjerman/ Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

INA
INA

29/11/2023

Bundesliga njoftoi sonte në faqen e saj zyrtare se Agyemang Diawusie, ish-përfaqësues i të rinjve të Gjermanisë dhe anëtar i disa klubeve të këtij vendi, ka vdekur në moshën 26-vjeçare.

Bundesliga mban zi për humbjen e Agyemang Diawusie”, “Futbolli gjerman mban zi për humbjen e sulmuesit të Regensburg”, janë mbishkrimet në faqen zyrtare të Bundesligës dhe rrethanat e vdekjes së Diawusie nuk janë bërë ende të ditura.

“Bundesliga mban zi për humbjen e Agyemang Diawusie”, “Futbolli gjerman mban zi për humbjen e sulmuesit të Regensburg”, janë mbishkrimet në faqen zyrtare të Bundesligës dhe rrethanat e vdekjes së Diawusie nuk janë bërë ende të ditura.

Diawusie ishte anëtar i skuadrës së ligës së tretë gjermane Jahn Regensburg, e cila deri në verën e kaluar drejtohej nga trajneri boshnjak Mersad Selimbegoviç.

Nga ky klub kanë kërkuar që të respektohet privatësia e familjes së të ndjerit për shkak të situatës së tmerrshme që ka ndodhur.

Dikur futbollisti me origjinë nga Gana konsiderohej si një talent i madh, madje RB Leipzig e solli në akademinë e tyre prestigjioze, por në fund u largua nga klubi me një transfertë prej 500 mijë eurosh dhe u transferua në Ingolstadt.

Ai la gjurmët në Wehen, për të cilin u paraqit 55 herë dhe shënoi 6 gola me 16 asistime, si dhe luajti për Nurnberg dhe Dynamo Dresden, si dhe për Ried në Austri.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

champions

UEFA prezanton Championsin e ri, më shumë ndeshje dhe spektakël

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Revolucion i thellë te Bayerni – vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Messi Mesi Inter Miami

Messi nën presion

vandijk2

Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

haland

VIDEO / Mjafton Erling Haland, Man. Siti ndalet pas Liverpullit

luka modric

Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

Modric-800x445

Luka Modriç refuzon Carlo Ancelotti

manchester-city

​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

inter fiorentina

​Interi kalon në epërsi kundër Atletico Madridit

INFO

NA NDIQ