Ziadin Sela, motori i shpresës së shqiptarëve në Maqedoni, ja kush e thotë?

Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Kështu është shprehur deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Halil Snopçe, gjatë debatit në Clik Plus me deputeten e BDI-së, Arta Bilalli Zendeli. Snopçe ka kujtuar kontributin e Ziadin Selës për demaskimin e bashkëpunimit BDI-PDSH, por edhe rolin në rrëzimin e “regjimit VMRO-BDI”.

“Ziadin Sela është lideri i së tashmës i Aleancës për Shqiptarët. Ka qenë edhe lider i të kaluarës, sepse ishte i vetmi lider që iu kundërvy binomit BDI-PDSH, binom për të cilin e tashja tregon se ka bashkëpunuar jo për interesa të shtetit, shiqptarëve dhe te qytetarëve, por për interesa të veta. Në fakt Ziadin Sela e përmbysi dhe e demaskoi këtë lojë në të kaluarën, ai ishte shpresa e vetme e shqiptarëve në të kaluarën dhe në të tashmen mbetet motori kryesor shpresës dhe motivimit, aq sa mund të shpresojnë shqiptarët, në kohën kur kemi skandale të ndryshme.

Ju përmendët se ka humbur zgjedhjet dhe përmendët disa raste. Por edee nëse ka humbur zgjedhjet Ziadin Sela, e dini mirë se si janë humbur ato zgjedhje, me shantazhe, me blerje, me vjedhje, me banda kriminale, shfrytëzimin e instancave shtetërore, të policisë dhe mekanizmave tera. Bile bile ju e dini më mirë se ne se si i keni fituar zgjedhjet.

Ju asnjëherë nuk i jeni gëzuar fitoreve, siç i jemi gëzuar ne fitoreve në Gostivar dhe Vrapçisht, për shkak se ne kemi fitore të pastër si loti. Është krenari të marësh përkrahje nga qytetarët sese ju besojnë, kurs ju e keni marë fitoren vetëm për të vazhduar me politikat tuaja korrupive dhe kirminogjene”, ka thënë Hail Snopçe deputet i ASH-së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ